SZTE felvételi 2023

Új szakokat indít a Szegedi Tudományegyetem

A 2022/23-as tanévhez hasonlóan, a 2023/24-es tanévben is több új szakot indít a Szegedi Tudományegyetem. Az intézmény az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon, a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon, a Mérnöki Karon, illetve a Természettudományi és Informatikai Karon hirdet újabb képzéseket a felvételizőknek.

A Szegedi Tudományegyetem 12 kara és Tanárképző Központja a képzések széles skáláját kínálja: az agrár- és bölcsészettudomány területektől kezdve a gazdaságtudományok, informatika, jogi, pedagógusképzés, sporttudomány, műszaki és művészet, művészetközvetítés területeken át egészen az orvos- és egészségtudomány, valamint a társadalom és természettudomány területekig.

Az új szakokkal az intézmény célja, hogy minden jelentkező az aktuális élethelyzetének, tudásának és előképzettségének megfelelő területen szerezzen életre szóló tudást és gyakorlati tapasztalatot, növelve az SZTE-n végzett hallgatók munkaerőpiaci sikerességét. A Szegedi Tudományegyetem – mint a QS World University Rankings szerint Magyarország legjobb egyeteme –13 képzési területen több mint 550 képzést kínál jövendőbeli hallgatóinak.

A Szegedi Tudományegyetem 2023-tól az alábbi, új képzéseket hirdette meg az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon: egészségügyi menedzser mesterképzés, levelező tagozaton. A Juhász Gyula Pedagógusképző Karon: tanári (könyvtárostanár 4 félév) mesterképzés, levelező tagozaton; tanári (természettudomány-környezettan szakos tanár 4 félév) mesterképzés, levelező tagozaton. A Mérnöki Karon: táplálkozástudományi mesterképzés, levelező tagozaton. A Természettudományi és Informatikai Karon: geoinformatika mesterképzés, nappali és levelező tagozaton.

Az intézmény továbbra is várja a jelentkezőket a tavalyi évben első alkalommal meghirdetett képzésekre is, például: az Állam- és Jogtudományi Karon nukleáris jogi szakjogász szakirányú továbbképzésre, levelező tagozaton; digitális adatvédelmi szakjogász és szaktanácsadó szakirányú továbbképzésre, levelező tagozaton. A Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karon a fejlesztő irodalomterápia szakirányú továbbképzésre, levelező tagozaton. Az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon a kiterjesztett hatáskörű ápoló és a szakvédőnő mesterképzésre. A Gazdaságtudományi Karon a Business Coach szakirányú továbbképzésre, levelező tagozaton; a Juhász Gyula Pedagógusképző Karon a művészeti instruktor mesterképzésre, nappali és levelező tagozaton vagy a zenei mediáció szakirányú továbbképzésre, ugyancsak levelező tagozaton. A Mérnöki Karon az ipari termék- és formatervező mérnöki alapképzésre, nappali és levelező tagozaton, és az egészségügyi műszaki szakmérnök/szakmenedzser szakirányú továbbképzésre, levelező tagozaton; a Természettudományi és Informatikai Karon pedig a molekuláris biológia mesterképzésre, nappali tagozaton.

Pósa Tamara

Fotó: Pixabay



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

 

Kocsis KadosaKocsis Kadosa – TTIK, programtervező informatikus

Amikor egyetemet választottam, fontos volt a város is és a szak hírneve is. Így jutottam Szegedre. Szerintem ideálisabb itt tanulni, mint más városban. A szakomat nagyon szeretem, sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken, ez pedig hasznos lesz majd a munkám során. A tanárok igazán segítőkészek és közvetlenek. A szaktársaim is rendesek, úgy gondolom, tartós barátságokat sikerült kialakítani néhány emberrel.




Iszak KrisztianIszak Krisztián – BTK, szociológia

Egyáltalán nem bántam meg, hogy a Szegedi Tudományegyetemre jelentkeztem, ugyanis a képzés itt sokkal gyakorlatiasabb, mint más egyetemeken. Minden tavasszal részt kell vennünk élesben egy kérdőíves kutatásban, ami a Szeged Studies nevet viseli. Így saját bőrünkön tapasztalhatjuk meg a szakma szépségeit, és hogy mennyi és milyen munka áll egy komplett kutatás lebonyolításában, kivitelezésében. Úgy gondolom, ezáltal egy igazán gyakorlatias tudást kapunk meg.






További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.